Pohjoismaiden johtaminen

Steinar Aasland
MD Nordics

+47 906 42 696
steinar.aasland@algeco.com


Steinar Aasland on aiemmin toiminut Stavanger Rørhandelin toimitusjohtajana, Ahlsell Norjan toimitusjohtajana, Bjørge ASA: n toimitusjohtajana, Stream AS: n toimitusjohtajana ja viimeksi MRC Globalin varatoimitusjohtajana - vastuussa kaikista kansainvälisistä toiminnoista.


Kjell Ivar Myrvang
Operations Director Nordics


+47 901 38 939
kjell.myrvang@algeco.com


Kjell Ivar Myrvang on työskennellyt Uniteamissa vuodesta 2004 ja Malthus Uniteamin yritysjohtajana vuodesta 2017. Hän on aikaisemmin työskennellyt Veidekkessä ja Telenorissa.


Peter Oscar-Andersen
CFO Nordics

+47 971 46 597

Peter O-A on työskennellyt yli 20 vuotta offshore- toimialalla. Hän on toiminut sisäisen tarkastuksen varatoimitusjohtajana Ocean Rigillä sekä talousjohtajana Blueway helikopteriyritykessä ja samoissa tehtävissä myös Tempnetillä.


Anders Urdal
Commercial Procurement Director Nordics


+47 459 61 967
anders.urdal@algeco.com

Anders Urdal har över 15 års erfarrenhet från olja och gasbranschen och har
jobbat med kommersiella roller inom ledning, inköp och försäljning.
Har tdigare haft rollersom KAM i TESS, inöpsspecialist I Schlumberger och affärsutvecklare i Sumitomo.



Kristian Grimsbo
Marketing & ESG Director Nordics


+46 702 390 472
kristian.grimsbo@algeco.com


Kristian Grimsbo har mer än 20 års erfarenhet marknadsföring och försäljning av permanenta och tillfälliga hus. Marknad- och försäljningschef på Värsåsvillan. Marknad- och försäljningschef på Flexator AB samt Operativ chef på Uniteam AB.


Magnus Kjellin
Business Development Director Nordics


+46 706 715 600
magnus.kjellin@algeco.com


Magnus Kjellin har tidigare varit VD och ägare av Söderhamnskranar AB samt haft ett antal ledande positioner inom Ramirent både i Sverige och Norden. Nu senast var han verksam som CEO i TS Nordic Group/Temporary space Nordics.


Marcus Agelii
Head of IT Nordics


+46 733 828 912
marcus.agelii@algeco.com


Marcus Agelii on työskennellyt yrityksessä vuodesta 2019 lähtien, TSN: n tietohallintojohtajana ja hankinnan jälkeen Algeco Nordicsin IT-johtajana. Hänellä on aikaisempaa kokemusta järjestelmän omistajana ja vaatimusten kerääjänä IT-alalla.


Ole Vikshåland
MD factory Modul tech


+372 52 32 114
ole@moduletech.ee


Karl Erik Valentin Hansen
Commercial Director Nordics


+47 484 618 66
karl.valentin@algeco.com


Simon Ruud
MD Norway


+47 922 29 818
simon.ruud@algeco.com


Simon Ruud on työskennellyt Uniteamissa vuodesta 2015 lähtien ja nyt Malthus Uniteamin moduulipäällikkönä vuodesta 2017. Hänellä on aikaisempi työkokemus Norjan asevoimista ja NCC: stä.


Nina Flood
MD Sweden


+46 8 400 140 07
nina.flood@algeco.com

Nina Flood on työskennellyt yhtiössä vuodesta 2015 lähtien, aikaisemmin talousjohtajana, ja nyt Ruotsin toimitusjohtajana vuodesta 2018. Hänellä on aikaisemmalta ajalta 10 vuoden kokemus autovuokraamosta, jossa hänellä oli useita tehtäviä kaupallisessa, kontrolloinnissa, riskienhallinnassa ja liiketoimintatiedossa.


Jouni Järvilehto
MD Finland


+358 400 852 360
jouni.jarvilehto@algeco.com


Jouni on työskennellyt kansainvälisen tuotemerkkien ja organisaatioiden kanssa työuransa aikana ja viimeisten 12 vuoden ajan kiinteistöjen ja moduulien kanssa viimeisten 3,5 vuoden ajan. Jouni näkee suuren potentiaalin moduuliliiketoiminnassa ja uudessa Pohjoismaiden Algeco-organisaatiossa.


Mads Blom
MD Denmark


+45 609 88 780
mads.blom@algeco.com


Omistajamme


Modulaire Group, johon Algeco kuuluu, on maailman johtava räätälöityjen modulaaristen ratkaisujen valmistaja. Pääkonttori on Lontoossa ja yritykset toimivat 25 maassa - yli 250 000 moduulia ja konttia - joilla luodaan ainutlaatuisia tiloja niitä tarvittaessa. Modulaire Group tarjoaa myös innovatiivisia, markkinoiden johtavia ratkaisuja rakennuslaitteisiin, liitettävyyteen sekä huonekaluihin. 


Me Luomme älykkäitä tiloja, joissa ihmiset voivat elää, työskennellä ja oppia. Suunniteltu auttamaan asiakkaita löytämään oikea ratkaisu heidän tarpeidensa mukaan. Toimitamme mitä tarvitset, milloin ja missä tarvitset.